Identyfikatory medyczne

Untitled        Nikt z nas nie wie kiedy przydarzy nam się jakieś nieszczęście. Może być to wypadek, omdlenie, atak choroby, bądź jeszcze coś innego. Dla osób przewlekle chorych takie sytuacje są wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ nie każdy lek można im podać i nie każdym sposobem mogą być leczone. Właśnie dlatego posiadanie przy sobie identyfikatora może mieć znaczący wpływ na uratowanie naszego zdrowia, a nawet życia. Na pewno wiele pomoże to osobom ratującym nasze życie oraz oszczędzi czasu na szukanie najpotrzebniejszych informacji, a jak wiadomo czas w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia jest na wagę złota.  Pamiętajmy, aby identyfikator umieścić w miejscu widocznym! Jeśli mamy zbyt dużo informacji to np. napiszmy na nim, że więcej informacji znajduje się w portfelu.

W Internecie najbardziej popularne hasła pod, którymi możemy je znaleźć to:  medical ID, bransoletki/ identyfikatory medyczne

Wybrać możemy różne formy naszego ID:

  1. Bransoletka – dostępne są: uniwersalne, typowo męskie, bądź damskie, dziecięce dla dziewczynek i chłopców oraz wygodne dla sportowców


A572_Rose_Gold_Tone_Dorothy_Medical_ID_CuffB454_Birthday_Girl_Medical_Alert_Bracelet_PurpleTagA474_Purple_Write-OnA401_Sea_Breeze_Paracord_Bracelet_With_TagV14_Navy_Adjustable_1

 

bransoletka na kostkę

A525_Rose_Gold_Tone_Boardwalk

Dla mniejszych dzieci ciekawym, a przede wszystkim wygodnym rozwiązaniem są sylikonowe bransoletki, na które przypinamy wybrane sylikonowe przypinki z odpowiednim alergenem.

jb001_orange_jelly_button_bracelet

 

  1. Naszyjnik
  2. Zrzuty ekranu1Breloczek
  3. 0129889309812765000Przypinka na bagaż
  4. 1020130464537225490194Otwieracz do butelek
  5. 972130552813905686072Torba na jedzenie

AllerMatesLunchbag-resized

 

Bransoletka  to moja ulubiona forma, zawsze widoczna i zawsze z nami, w przeciwieństwie np. do breloczka, którego akurat możemy przy sobie nie mieć.  Dodatkowo może być nie tylko ważnym źródłem informacji, ale także ozdobą.  Przypinka na bagaż- przydatna w podróży, natomiast na co dzień raczej się nie sprawdzi, ale możemy też przypiąć ją sobie do torebki.

 

Co napisać na takim ID?

Nie mamy tam zazwyczaj zbyt dużo miejsca, więc napis musi być dobrze przemyślany. Oto kilka przykładów:

– nazwa choroby/ chorób

– imię nazwisko, data urodzenia

– numer telefonu osoby, z którą można skontaktować się w sytuacji nagłej (ICE)

– nie stawiaj znaków interpunkcyjnych, które tylko zabierają miejsce

– jeśli masz przy sobie Epipen, bądź lek, który trzeba podać w przypadku choroby, umieść taką informację na ID

– grupa krwi

– jeśli przyjmujesz leki, które dosyć często zmieniasz, wypisywanie ich nie jest wygodne ani ekonomiczne, bo za każdym razem, gdy zmienimy leki, będziemy musieli zmienić ID. Lepiej w portfelu umieść kartkę (którą często można wymieniać) z taką informacją.

– jeśli jesteśmy uczuleni na jedną, czy dwie rzeczy to możemy je wypisać, ale jeśli tych alergenów jest więcej to napiszmy „ alergia pokarmowa”/ „ alergia wziewna” oraz napiszmy  np. „ więcej informacji w portfelu”, „ kartka w portfelu”, „ patrz portfel” i w nim umieśćmy kartkę na której wypiszemy wszystkie alergeny/ przyjmowane aktualnie leki.

– alergia na lateks!- jeśli jesteśmy uczuleni na wiele rzeczy, ale między innymi lateks to bardzo ważne żeby akurat ta informacja znalazła się na ID, ponieważ pierwszej pomocy udziela się głownie w rękawiczkach lateksowych. Bez tej informacji osoba używając takich rękawiczek będzie nam mogła zaszkodzić,  zamiast pomóc.

– alergia na leki- jeśli mówimy o pomocy lekarza w nagłym wypadku, wypisanie alergii na leki ma pierwszeństwo w stosunku do innych alergii

Jeśli nie cierpicie na żadne przewlekłe choroby, możecie zaopatrzyć się w identyfikator z informacją o grupie krwi, co jest również mile widziane w sytuacji nagłego wypadku. Koniecznie sprawdźcie czy wasi bliscy cierpiący na przewlekłe choroby posiadają taki identyfikator.

Gdzie kupić?

Jest wiele stron, tutaj podaję przykładowe:

http://icestripe.pl/produkty

http://sklep.silikonki.pl/index2.php?cPath=3

http://store.allermates.com/collections/bracelets?variant=2229723076

https://www.hopepaige.com/products#/

Ja swoja bransoletkę kupiłam na:

http://www.laurenshope.com/

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.