3 sposoby na pozbycie się podrażnienia, opuchlizny i zaczerwienienia z twarzy

3spsobyOpuchnięta twarz to zjawisko bardzo dobrze znane każdemu alergikowi. Szczególnie jest to uciążliwe w okresie pylenia. Poniżej przedstawiam Wam trzy sposoby na pozbycie się podrażnienia i opuchlizny, w tym dwa bardzo tanie, szybkie i proste do wykonania w domu.

1.Maseczka Avene Antirougeurs calm

Maseczka uspokaja podrażnioną i zaczerwienioną skórę, ściąga opuchliznę, nie wysusza jej, ani nie stwarza uczucia „ściągnięcia”, lecz nawilża. Warstwę maseczki, która się nie wchłonęła można ściągnąć delikatnie płatkiem kosmetycznym, a to co zostanie na skórze wsmarować. Nie będzie potrzeby już nakładać kremu i pozwoli uniknąć podrażnienia spowodowanego myciem twarzy. 🙂 Maseczkę trzymamy na twarzy około 15-20 minut.

2. Napar z rumianku

Ja swój napar przygotowałam parząc 2 saszetki rumianku, które zalałam szklanką gorącej wody i odstawiłam na 20 minut, gdy napar ostygł włożyłam go do lodówki, aby mocno się schłodził, co skuteczniej pomaga pozbyć się opuchlizny. Następnie nasączamy nim kompresy z gazy/szmatkę bawełnianą i nakładamy na twarz na około 20 minut.

3. Kapusta

Kapusta- od wieków stosowana na opuchliznę. Sposób znany każdej babci. Kapustę można trochę rozgnieść, aby substancje w niej zawarte były lepiej dostępne dla naszej skóry, następnie nakładamy na twarz i również trzymamy przez około 20 minut.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.